top of page
Search

שגיב קורן עוקץ את מנועי החיפוש

בשקט בשקט, לפני מספר שנים שגיב קורן התחיל לרקום חלום בו הוא ממציא את מנוע החיפוש הגדול בעולם. מנוע החיפוש של שגיב קורן עוקץ כל מנוע חיפוש אחר, בכך שהוא חוסך זמן גדול לאוכלוסייה כשהם מחפשים שירות מצד אחד ומצד שני בעלי העסקים מקבלים עסקאות רלוונטיות.


אתם יכולים לקרוא לו גאון או שאפתן, יש שיגידו הוזה או חלמן, אבל עוד לא ראיתם מישהו שמתמסר בעוצמה נפשית כזו, משקיע את כל זמנו בעשייה יומית ועם חזון אחד בלבד. תכירו את שגיב קורן שעוקץ את מנועי החיפוש בארץ ובעולם.


בשקט בשקט, לפני מספר שנים שגיב קורן התחיל לרקום חלום בו הוא ממציא את מנוע החיפוש הגדול בעולם. מנוע החיפוש של שגיב קורן עוקץ כל מנוע חיפוש אחר, בכך שהוא חוסך זמן גדול לאוכלוסייה כשהם מחפשים שירות מצד אחד ומצד שני בעלי העסקים מקבלים עסקאות רלוונטיות.


שגיב קורן הוא אישיות מעניינת ביותר, את החזון שלו הוא לא יוצר מתוך חשיבה לא מושכלת אלא מתוך תהליכי הבנה ותהליכים מציאותיים שקורים ביום יום. כך קורה שהוא מפתח אפליקציה שמשתנה בהתאם לגורמים סביבתיים והתנהגות האוכלוסייה.


נכחנו בכנס שופע של שגיב קורן, בכנס הוא העלה מספר דוגמאות מהחיים האישיים שלו שהובילו אותו כל פעם לפתח עוד פיצ'ר במערכת ולהתאים אותה לצרכי האוכלוסייה. ניכר כי הוא חי ונושם את האפליקציה, מעבר לפרויקט או עבודה יומיומית הוא רואה אותה כשאיפת חייו מתוך הנכונות שהאפליקציה שלו תשנה את העולם – פינדרלה הוא שמה.


ואיך שאנחנו מרגישים זאת, אחנו כבר רואים את שגיב קורן עוקץ לו כיסא בשורה הראשונה של היזמים המצליחים בעולם.


מי מאיתנו לא זוכר את תחילת שנות האלפיים, בהן היינו משועבדים לגוגל. כל דבר שהיינו צריכים או מחפשים היינו ניגשים לגוגל, מחפשים ותוך מספר דקות מוצאים ומרוצים. אך מה השתנה במהלך השנים? גוגל הפכה לעמוסה במידע, יותר מדי עסקים רשומים, אתרים, כתבות ומאמרים שלא רלוונטים לחיפוש שלנו או לא נותנים מענה לשאלתנו. לרוב אנחנו גם עמוסים מידע ואנחנו לא יודעים במה לבחור, כך יוצא שהחיפוש ממשיך עד שנקבל החלטה.


בנוסף במהלך השנים גוגל פיתחה שיטת פרסום של תשלום לפי קליק, כך בעל עסק משלם על מנת להיות בין התוצאות הרלוונטיות או בקדמת החיפוש, מה שגרם לאוכלוסייה לאבד את אמונתה בתוצאות החיפוש שלה בגוגל.


המתחרה שקמה אחרי גוגל היא פייסבוק, שהתחילה כרשת חברתית עם שאיפות נוספות. מפלטפורמה שהתחילה כפלטפורמה חברתית הפכה המעצמה לפלטפורמה פרסומית בה עסקים מפרסמים וגם אצלה, כמובן, אפשר לשלם על מנת להיחשף יותר ולפרסם את העסק. ואנחנו לא יכולים להאשים את פייסבוק, שהאינטרס שלהם הוא לקבל את כספי המפרסמים ובכך יוצא שהפיד שלנו עמוס בפרסומות ופחות עדכונים מהחברים או נושאים שמעניינים אותנו.


ומה זה ייצר אצל האוכלוסייה? מרביתנו רשומים בפייסבוק, למעלה מ4 מיליון משתמשים בישראל בלבד וכמו שהמשפט אומר "אין כמו חוכמת ההמונים" גם משתמשי פייסבוק הפעילים חברתית מימשו את הפוטנציאל והחלו להעלות פוסטים ברחבי הרשת בהם הם שואלים להמלצות על בעלי עסקים מניסיון המשתמשים.

המגמה ההולכת ומפתחת הסיטה את התנהגות האוכלוסייה משימוש במנועי החיפוש, להתנהגות בה הם פשוט מבקשים המלצות ברחבי הרשת של פייסבוק והמשתמשים כבר ישיבו להם מניסיונם. כך הם רוכשים יותר אמון בבעלי המקצוע, הסינון כבר נעשה עבורם ולרוב בעלי העסקים נחשפים לדרישתם ויוזמים פניה בצ'אט האישי. מדהים, גם את הטלפונים חסכו לנו.


נשמע עד כה שפייסבוק שינתה את התנהגות האוכלוסייה והעבירה אותה מתהליך של חיפוש לתהליך של מציאה. הכוונה שבמקום שהאוכלוסייה תחפש משהו, היא תבקש או תשאל ומשתמשים כבר יתנו את המענה עבורה.


אך לא כל הנוצץ זהב, אמרו גדולים לפני, אמנם פייסבוק פתרה לנו חלקית את בעיית גוגל אך עדיין לא בשלמותה. כאשר מישהו מחפש שירות ומעלה פוסט הוא הוא מבקש את חוכמת ההמונים, המענה כל כך גדול וההצפה בצ'אט האישי מבעלי העסקים מטורף שכל שנותר לנו לעשות הוא ללכת לאיבוד בין התשובות, לחסום את הצ'אט מפניות חדשות ושוב לא לדעת במה לבחור או לאיזו המלצה להאמין. שאלות נוספות יעלו לנו כמו האם הממליצים לא מכירים את העסק אישית? האם העסק ממליץ על עצמו? ובכלל, מבין כל התגובות מיהו הטוב ביותר? כך ששוב נכנסנו לבעיה גם בפלטפורמת פייסבוק.


אך לא שגיב קורן, הוא יושב מהצד, צופה וקורא, מבין ומעבד בין השורות יותר מהו התהליך הבא שצריך לעשות. שגיב קורן רוצה לקחת את המגמה הרווחת באוכלוסייה ולהגיש אותה על מצע טוב יותר. הכוונה שלו היא לממש את הליך המציאה בתוך אפליקציה שתעטוף את מחפש השירות מכל הכיוונים. המשתמש שמחפש שירות באפליקציית פינדרלה יוכל גם לקבל חוות דעת מחוכמת ההמונים על העסק, גם לשלוט בפנייה של העסק אליו בצ'אט, גם לראות עבודות קודמות של בעל העסק ועוד יותר מכך גם לקבל הצעת מחיר במקום לאחר מילוי שאלון זריז ובעצם לחסוך את השיחות מול בעל העסק.


נשמע פשוט אבל את היצירה שלו הוא עדיין לא מגיש, גם לואן-גוך לקח המון זמן ליצור את היצירה המושלמת שתוביל אותו אל הפסגה. ואותו דבר שאיפתו של שגיב קורן, אם זה לא שלמות זה עדיין לא יצא לאוויר. מתוך מחקר יומיומי המתבסס על אפליקציות ופלטפורמות אחרות, בשילוב החיים עצמם, שגיב קורן עוקץ כל מה שמכשיל את תהליך המציאה והחיפוש כיום והופך אותו למכרה זהב באפליקציה שלו – פינדרלה.

אז שגיב קורן עוקץ לו כיסא בשורה הראשונה של היזמים המובילים בעולם? אנחנו נסכם זאת כך...הרצל היה חוזה המדינה, ששאף לראות עם אחד במדינה אחת. שגיב קורן הוא חוזה מסוג אחר ששואף לראות עולם אחד בפלטפורמה אחת. ולכם נותר רק לחכות, השינוי כבר בדרך.


#טודובום #פינדרלה #שגיב_קורן


https://www.bhol.co.il/news/1091953

50 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page